fbpx

Tag: голема кашлица

Министерството за здравство ги прифати препораките од Комисијата за заразни болести за голема кашлица, ДСЗИ ќе врши контроли

Министерството за здравство попладнево информираше дека ги прифаќа препораките на Комисијата за заразни болести за спречување на ширењето на голема ...

Page 1 of 2 1 2