fbpx

Tag: Граничен премин

Богоев: Нула толеранција за криминалот и корупцијата – нов систем за видео надзор се воспоставува на сите гранични премини

Новиот систем за видео надзор и препознавање на регистарски таблички е веќе воспоставен на граничните премини Дојран, Свети Наум, Табановце, ...

Директорот Тасевски и стратешката група при БЈБ во посета на Граничен премин Табановце: зголемен проток на патници, поздравено воведувањето на посебна лента за македонските државјани

Денеска (27.07.2023) во рамки на реализацијата на мерките и активностите предвидени со оперативниот план „Безбедно лето 2023“ директорот Сашо Тасевски, заедно ...

На иницијатива на Отворен Балкан се проширува сообраќајниот пристап на Табановце–Прешево за забрзување на проток на возила

Започнуваат градежните инфраструктурни зафати на граничниот премин Табановце за проширување на пристапните сообраќајници од македонска страна што има за цел ...

Бугарското МНР ја повика на разговор македонската амбасадорка Агнеза Поповска поради случајот на граничниот премин Ново Село

Бугарскиот министер за надворешни работи Иван Кондов ја повика денеска на разговор амбасадорката на Северна Македонија во Бугарија, Агнеза Поповска, ...