fbpx

Tag: Грузија

Фото: Кабинет на Претседателот на РСМ

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивите на новоименуваниот амбасадор на Грузија

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Грузија за Република Северна Македонија, Отар Бердзенишвили. Пендаровски ...

Повеќенеделни антируски окупациски протести во Тбилиси во летото 2019 година, кои следеа по посетата на рускиот пратеник Сергеј Гаврилов во главниот град на Грузија. Фото: Еана Корбезашвил

15 години од руската вооружена агресија во Грузија: Не е само Украина, Русија окупира територии и во други пост-советски земји во Европа

Министерството за надворешни работи на Украина издаде соопштение по повод 15-годишнината од руската вооружената агресија на Грузија, во кое се истакнува ...

Page 1 of 2 1 2