fbpx

Tag: Хејли

Трамп и Хејли се соочуваат во Њу Хемпшир, гласањето може да биде одлучувачко во трката за Белата куќа помеѓу конзервативците

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата поранешна амбасадорка во ОН, Ники Хејли денеска се соочуваат со републиканските прелиминарни избори ...