fbpx

Tag: информации

(AP Photo/Alex Brandon)

Трамп осомничен дека издавал чувствителни информации за американските нуклеарни подморници на странски државјанин

Неколку месеци по напуштањето на Белата куќа, поранешниот претседател Доналд Трамп наводно разговарал за потенцијално чувствителни информации за американските нуклеарни ...