Tag: Ирска

Санчез: Ирска и Норвешка се за признавање на независноста на палестинската држава, Португалија е воздржана

Шпанскиот социјалистички премиер Педро Санчез, кој собира поддршка ширум Европа за признавањето на независноста на палестинската држава, ги придоби Ирска ...

Ковачевски-Варадкар: Ирска е силен партнер и поддржувач на нашата евроинтеграција, неопходна проактивност за да се обезбедат европерспективите

Премиерот Димитар Ковачевски денеска одржа тет-а-тет средба со премиерот на Ирска, Лео Варадкар, во рамките на неговата официјална посета на ...

Page 1 of 2 1 2