Tag: изјава

Изјава на Ковачевски во Охрид: Мојата визија е да го видам Западен Балкан – развиен, модерен, интегриран во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска во Охрид информираше за средбите со претседателот на Република Србија ...

Украина го обвини Орбан за „политичка кусогледост“, откако тој изјави дека војната ќе заврши ако не се испраќа оружје

Украинското Министерство за надворешни работи остро го критикуваше унгарскиот премиер Виктор Орбан за неговата изјава дека војната во Украина ќе ...

Page 5 of 5 1 4 5