Tag: изјава

Ковачевски не го оправдува зголемувањето на осигурувањето за автоодговорност, АСО бара Владата да го промени тарифникот

Лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски не го оправдува зголемувањето на цената за осигурување на автомобилска одговорност, а од Стопанската комора ...

Фото: ЦИВИЛ Медиа

Османи: Резолуцијата на Сенатот на САД поддршка за нашето членство во ЕУ, но и порака до политичките фактори кои заговараат алтернатива на ЕУ

Резолуцијата на Сенатот на САД со која се реафирмира поддршката за отворање на првиот преговарачки кластер на Европската унија со ...

Битиќи: Собранието работи ефективно до почетокот на април, очекувам пратениците да го донесат законот за за нефер трговски практики

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи смета дека пратениците ќе го донесат законот за ...

Page 1 of 5 1 2 5