Tag: изјава

Адвокатот Васко Стојков се уште на распит во полиција, кривична пријава ќе биде поднесена против возачот со кој Палевски замина во Турција

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека се уште трае распитот на адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо ...

Грковска за ставањето на Анѓушев на „црната листа“ на САД: Очекувам домашните и меѓународните институции да ги преземат неопходните мерки согласно укажувањата

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на ...

Page 2 of 5 1 2 3 5