fbpx

Tag: Лајпциг

Getty Images

Олмо во Лајпциг до 2027

Шпанскиот фудбалски репрезентативец Дани Олмо го продолжи договорот со германскиот прволигаш Лајпциг до лето 2027 година. Олмо дојде во Лајпциг ...