fbpx

Tag: Легијата на Слободата на Русија

Фото: Укринформ

Анти – Кремљ милицијата ги повика жителите на регионите Курск и Белгород да се евакуираат, борбите со руската армија се водат во пет населени места

Борбите помеѓу про-украинските милиции против Кремљ и руската армија се водат во пет населени места во близина на границата со ...

Фото: Скриншот

Експлозии во Белгородската област: „Рускиот волонтерски корпус“ и „Легијата на слободата на Русија“ ги повикаа Русите да се борат за Русија без Путин

„Рускиот волонтерски корпус“, чии борци тврдат дека се борат на страната на Украина, соопшти дека извршува борбени мисии на територијата ...