fbpx
Saturday, 3 December 2022

Tag: ЛГБТ заедница

ОЈО поднесе обвинение за насилство сторено од омраза поради сексуалната припадност на оштетениот кон ЛГБТ заедницата

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, поднесе Обвинителен предлог против 33-годишен скопјанец кој се товари за кривично дело ...