fbpx

Tag: Лионел Меси

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ

Јужноамериканскиот фудбалски сојуз - КОНМЕБОЛ се придружи во оддавањето почит на репрезентацијата на Аргентина по освојувањето на Копа Америка, Финалисима ...