fbpx

Tag: макрофинансиска помош

Ковачевски-Џентолини: Макрофинансиска помош од 100 милиони евра за Северна Македонија и силна поддршка за членство во ЕУ

Премиерот Димитар Ковачевски во рамки на учеството на Виенскиот Економски форум оствари средба со еврокомесарот за економија Паоло Џентолини. Еврокомесарот ...