fbpx

Tag: Марфи

Пендаровски на средба со сенаторот Марфи: Поддршка за евроинтеграција на регионот за обезбедување траен просперитет

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими американскиот сенатор Крис Марфи. На средбата се разговараше за севкупните билатерални односи меѓу двете ...