fbpx

Tag: Маргарити

Костадиновска-Стојчевска на средба со Маргарити: Ја продолжуваме соработката со Албанија во борбата против трговијата со артефакти

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, денеска во Тирана оствари билатерална средба со министерката за култура на Албанија, Елва Маргарити, по ...