fbpx

Tag: Марош Шефчович

Комитетот за животна средина на ЕП не ги одобри номинациите на Шефчович и Хукстра, конечната одлука одложена за денеска

Комитетот за животна средина, јавно здравје и безбедност на храната на Европскиот парламент синоќа не ги одобри номинациите на еврокомесарот ...