fbpx

Tag: Матео Салвини

Изборите во ЕУ би можеле да бидат голема пресвртница за европската радикална десница: Коалиции за позиционирање на власт?

Декемвриските анкети на агрегаторот Europe Elects сугерираат дека, доколку се комбинираат, екстремно десничарската група „Идентитет и демократија“ (ИД) и евроскептичните ...

Десничарите Матео Салвини и Марин Ле Пен се обединети пред изборите за ЕУ ​​во 2024 година: Ќе се борат против „миграциското потопување“

Италијанецот Матео Салвини и Французинката Марин Ле Пен ја потврдија својата екстремно десничарска алијанса пред изборите за ЕУ ​​следната година ...