fbpx

Tag: Мерис

Битиќи со амбасадорот Мерис: Перспективите на белгиско-македонските економски и инвестициски односи се големи

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари ...