fbpx

Tag: Моника Зајкова

Зајкова: Кога стоиме пред одговорна и тешка одлука, потребни се државнички решенија, а не да се сее страв и да се креираат непријатели

Пратеничката и претседателка на Либерално-демократската партија Моника Зајкова во интервју за Рацин.мк вели „да живееш во постојан страв дека сите ...

Зајкова за Фронтлајн: ЛДП ќе побара измени во Кривичниот законик за депенализацијата на канабисот

Новата претседателка на Либерално демократската партија Моника Зајкова во интервјуто за Фронтлајн потенцира дека партијата ќе побара измени во Кривичниот законик ...

Page 1 of 2 1 2