fbpx

Tag: награди

(ВИДЕО) Тотален триумф на Оскарите за „Сè во исто време“, Мишел Јео прва актерка со азиско потекло што освои Оскар за најдобра женска улога

„Сè во исто време“ освои вкупно седум Оскари, германскиот филм „На запад ништо ново“ се закити со четири златни статуетки, ...

Page 1 of 2 1 2