Tag: ослабен

Бајден по бунтот на „Вагнер“ во Русија: Путин е ослабен и непосакуван, ја губи војната и во Украина и дома

Американскиот претседател Џо Бајден денеска пред новинарите во Белата куќа изјави дека рускиот претседател Владимир Путин станал „непосакуван“ ширум светот, ...