Tag: Османи

Османи: Нема влада без двојното мнозинство – апсолутно мнозинство од 61 пратеник плус Бадентерово мнозинство

Европскиот фронт беше и останува најстабилната опција која ја придвижува евроатлантската ориентација на Северна Македонија како единствена патека што води ...

Османи – Европскиот фронт станува голема локомотива за европската иднина на нашата држава, Таравари – не сме одлучиле кого ќе поддржиме во вториот круг

Претседателскиот кандидат на Европскиот фронт, Бујар Османи по завршување на првиот круг гласање од изборот за претседател на државата одржа ...

Дебата Османи – Таравари: Mора да се случат уставните измени, Македонија по секоја цена треба побрзо да ги започне преговорите со ЕУ

Кандидатите за претседател на државата од колациите Европски фронт, Бујар Османи и од Вреди, Арбен Таравари вчера во телевизиска дебата ...

Фото: ЦИВИЛ Медиа

Османи: Резолуцијата на Сенатот на САД поддршка за нашето членство во ЕУ, но и порака до политичките фактори кои заговараат алтернатива на ЕУ

Резолуцијата на Сенатот на САД со која се реафирмира поддршката за отворање на првиот преговарачки кластер на Европската унија со ...

Page 1 of 27 1 2 27