Tag: полициска акција

Голема полициска акција во Германија, ултрадесничарска терористичка организација планирала уривање на владата, уапсени 25 лица

Германија утрово ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...