fbpx

Tag: политички затвореници

Фото: expressioninterrupted.com

Приведувања, напади и закани по живот за десетици новинари во Турција кои известувале за изборниот пораз на Ердоган

Најмалку седум новинари се приведени додека известувале за протестите по локалните избори минатиот викенд, додека двајца новинари се заканувале, а ...

Фото: Укринформ

Политичката затвореничка и активистка Ирина Данилович ќе биде илегално депортирана од привремено окупираниот Крим во Русија

Политичката затвореничка и активистка Ирина Данилович наскоро ќе биде илегално префрлена од привремено окупираниот Крим во Руската Федерација, а нејзината ...