Tag: помош за Украина

Лидерите на ЕУ се сретнаа во Брисел со една единствена мисија: Ќе го натераат ли Виктор Орбан да го укине своето вето за помошта за Украина?

Унгарскиот премиер сам го блокира ослободувањето на свежи пари за Киев, и покрај постојаните молби од нацијата разурната од војна, ...

ЕУ го поддржа користењето на замрзнатите руски средства како дел од напорите да се обезбеди финансиска помош за Украина

Земјите-членки на ЕУ во понеделникот (29-ти јануари) едногласно се согласија да издвојат милијарди евра неочекувани профити од средствата на руската ...

Кевин Мекарти стана последната жртва на тврдокорните републиканци на Трамп, што ќе значи разрешувањето на спикерот на американскиот Конгрес за помошта за Украина?

Претседателот на Претставничкиот дом на САД, Кевин Мекарти беше отстранет од канцеларијата по историскиот предизвик на неговото раководство од својата ...

Page 1 of 2 1 2