fbpx

Tag: руска агресија врз Украина

Темпото на руските офанзивни операции во северната Харкивската област продолжува да се намалува, одбиени 30 руски напади во јужниот одбрамбен сектор

Руските сили напреднаа не повеќе од осум километри од меѓународната граница во северниот регион Харков и се чини дека во ...

Со стратегијата на удари длабоко зад линијата на фронтот со дронови и новите ракетите ATACSM со долг дострел, Украинците конечно ќе возвратат на руските напади со иста мера

Пишува: ДРАГАН МИШЕВ/ЦИВИЛ МЕДИА Руските воздухопловни сили ги гаѓаат украинските сили и украиските насекени места и критичната инфраструктура со дури ...

Фото: Телеграф

Украина ја врати контролата над клучниот остров во Херсонската област, украинските саботери ја удираат Москва таму каде што најмногу боли

Руските трупи зазедоа или влегоа неколку села на источниот фронт на Украина во текот на изминатата недела, капитализирајќи го надмоќта ...

Фото: Укринформ

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Ноќен напад на Кијив, две лица загинаа во гранатирањето на регионот Херсон, над 500 воздушни напади врз Запорижја

Немаше удари на станбена или критична инфраструктура во регионот на Кијив како резултат на ноќниот напад на беспилотните летала. Немаше ...

Page 1 of 25 1 2 25