fbpx

Tag: Шведскиот премиер Улф Кристерсон

Протести во Стокхолм: Курдите обесија кукла со ликот на Ердоган – за Кристерсон тоа е саботажа на шведското настојување за влез во НАТО

Шведскиот премиер Улф Кристерсон го осуди денеска протестот на Курдите што се одржа вчера во центарот на Стокхолм, каде демонстрантите ...