fbpx

Tag: средба

Фото: Влада на Република Северна Македонија

Средба Битиќи – Пајат: Сратешкото партнерство на САД со Северна Македонија поттикнува и попродлабочена економска соработка

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, во ...

Министерство за економија

Бектеши-Бешт: Има голем простор за зголемување на економската соработка меѓу Северна Македонија и Франција

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска го прими, министерот за надворешна трговија, атрактивност и француска дијаспора на Франција, Оливие Бешт, ...

Page 1 of 8 1 2 8