Tag: Свјатохирск

Русите синоќа гранатираа украинска единица за спасување – еден спасувач загина, четворица се повредени

Руските напаѓачи синоќа го гранатираа градот Свјатохирск во областа Доњецк, погодувајќи единица на Државната служба за вонредни состојби. Според првичните ...