Tag: територии

Ердоган: Израел мора да ги врати териториите што ги окупираше, за иднината на Газа по војната ќе одлучуваат Палестинците

Турција ги отфрла плановите за формирање „тампон зона“ во Појасот Газа по завршувањето на борбите, изјави денеска турскиот претседател Реџеп ...