Tag: турски медиуми

Украинската амбасада во Анкара ги демантираше дезинформациите што ги шират некои турски медиуми во врска со интервјуто на Зеленски

Изјавата на украинскиот претседател Володимир Зеленски во интервју за NBC News за воената операција на Израел против милитантите на Хамас ...