fbpx

Tag: украински одбрамбени сили

Темпото на руските офанзивни операции во северната Харкивската област продолжува да се намалува, одбиени 30 руски напади во јужниот одбрамбен сектор

Руските сили напреднаа не повеќе од осум километри од меѓународната граница во северниот регион Харков и се чини дека во ...

Украинските сили постепено напредуваат кон Бахмут, минатата недела деокупирани 9 квадратни километри на исток и повеќе од 28 квадратни километри на југ

Украинските сили продолжуваат постепено да напредуваат на крилата на Бахмут во Доњецката област, изјави денеска портпаролот на Источната команда Серхи ...

Фото: Укринформ

(ВИДЕО) Украинските сили напредуваат кај Бахмут, офанзивата успешно се одвива во три правци

Украинските одбранбени сили напредуваат во насока Бахмут, објави украинската државна гранична служба на Телеграм, јавува дописникот на Укринформ. „Украинската војска, имено ...