fbpx

Tag: војна на Украина

Стефанчук по средбата со Османи: Задача на сите демократски сили е да обезбедат војната против Украина да заврши со пораз на Русија

Драго ми е што се сретнав со претседавачот со ОБСЕ, министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија Бујар Османи. ...