fbpx

Tag: Вуцас

Битиќи на проштална средба со Вуцас: „Интеграцијата на С. Македонија во ЕУ е еден од нашите главни приоритети“

Заменик претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи одржа проштална средба со ...

Грковска- Вуцас: Политичарите треба да имаат широка визија, нивните одлуки влијаат врз стабилноста и напредокот на целиот регион

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска денеска одржа проштална средба со австрискиот амбасадор ...