fbpx

Tag: Жозеп Борел

фото: ЕПА

Борел го осуди руското гранатирање на пристаништето Одеса и побара зајакнување на солидарните патеки на ЕУ за извоз на украинското жито

Одбивањето на Русија да учествува во Иницијативата за црноморско жито и руското блокирање на транспортните патишта во Црното Море бараат ...

Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и потпретседател на Европската комисија, Жозеп Борел на заедничката прес-конференција ...

Page 1 of 3 1 2 3