fbpx

БРОЈКИ

(ИЗБОР) Албански медиуми: Во Албанија секој понеделник наставата ќе почнува со националната химна, косовските дипломати во кампања за заштита на признавањето на државата

Годишнината од смртта на Ѓерѓ Кастриоти Скендербеј, одбележувањата и оддавањето почит со новата политика на министерката за образование и спорт...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Ковачевски: И покрај сите неизвесности кои ги донесе светската криза, тоа што го ветивме, го исполнивме

Премиерот Ковачевски објави видео порака во која ги изнесе главните достигнувања во изминатата година - во една минута. Кратко и...

Прочитај повеќе
Page 1 of 12 1 2 12