fbpx

Tag: Ахмети

Ахмети: Курти отворено да каже дали ќе учествува на изборите, на Албанците во Македонија не им требаат многу партии

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети во интервју за косовската телевизија „РТК“ ја коментира средбата на косовскиот премиер ...

Али Ахмети

Опозицијата може секој ден да бара избори и да ја гледа ДУИ во опозиција, но треба да се освестат дека гледале сон што нема да се оствари, порача Ахмети

„Не еднаш, македонската опозиција побара од мене да ги навредам, за да им го зголемам рејтингот кај македонската заедница. Но, ...

Page 1 of 3 1 2 3