Tag: Битола

„И голи и горди“, се бара обвинителството да постапи по предметот за финансиска „далавера“ во општините Велес и Битола

И покрај многубројното неисполнување на изборните ветувања во двете години од нивното владеење со градовите Велес и Битола, градоначалниците на ...

Осврт, Франц Лустиг на ИФФК „Браќа Манаки“: Го сакам вкусот за музика на Вендерс, плачевме позади мониторот на последниот кадар со песната на Нина Симон

Пишува: AНА ВАСИЛЕВСКА „Совршени денови“ е извесен камбек на Вендерсовиот познат опус на он д роуд филмови со внимателно избрани музики ...

Page 1 of 6 1 2 6