fbpx

Tag: Борел

Борел: Прифаќањето на предлогот на Квинтата е единствениот начин за излез од кризата меѓу Србија и Косово

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска во Брисел изјави дека прифаќањето на предлозите претставени од претставниците на „големата петорка“ ...