Tag: Чупеска

Ана Чупеска

Чупеска: Лицемерието на опозицијата никогаш не покажало храброст за непопуларни одлуки од кои зависи опстанокот на државата

Лицемерието на опозицијата „никогаш не покажало храброст за непопуларни политички одлуки од кои зависи опстанокот на земјава, но, затоа има ...

Ана Чупеска Фото: Цивил Медиа

(ВИДЕО) Чупеска: Без европскиот пат можеме да се најдеме во состојба на авторитаризам што може да доведе до меѓуетнички тензии

Во Годишникот на Фондацијата за европски прогресивни студии, меѓу другото, се тврди дека умерените и прогресивните гласачи во државите членки ...

Чупеска: Понудата на Ковачевски за пола од нивните министерски места и ставот на ДУИ за излегување од Влада е јасен знак дека волјата за продолжување на ЕУ интеграција е нивен приоритет

Професорката на Правниот факултет „Јустинијан Први“, Ана Чупеска во разговор за „Локално“ вели дека преговарачката рамка е многу јасна и ...