fbpx

Tag: Европска Унија

На повидок коалиција на сите проевропски политички сили. Што значи и дали е возможен Фронтот за ЕУ за кој говори Али Ахмети?

Најавата за проширување на парламентарното мнозинство со Алијансата за Албанците (АА), внатрепартиските во Демократската унија за интеграција (ДУИ), како и ...

Зоран Иванов. Фото: Б. Јордановска / Цивил

Одрон на патот

ЗОРАН ИВАНОВ Ваков онаков, секаков, никаков, факт е дека СДСМ и овој пат ја турка земјава кон извесност. Со нужното ...

ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, Алијанса за Албанците, Алтернатива, Достоинство и други ја поддржаа Иницијативата на Цивил „Инсиеме/Заедно“ за обединување и европска иднина. Повикот е во тек!

Македонската верзија на „Insieme/Заедно“ од Тото Кутуњо (Евросонг, Загреб, 1990) е дел од Иницијативата за општествено и политичко обединување за ...

Page 1 of 4 1 2 4