fbpx

Tag: Хамас

Нетанјаху не го прифаќа предлогот на Хамас за ослободување заложници во замена за палестински затвореници

Палестинската милитантна група Хамас соопшти дека пред посредниците во потенцијалниот договор со Израел ја претставила својата „визија за мировен договор, ...

Page 1 of 16 1 2 16