fbpx

Tag: хибридни напади

Ковачевски се сретна со Апатураи: Справувањето со хибридните напади го правиме заедно со НАТО сојузниците

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска ја предводеше владината делегација во состав од министерот за внатрешни ...

(2023) Сценарио 1/8: Радикализација на опозицијата, погрешни потези на социјалдемократите, вмровците победуваат на избори, но не составуваат влада

ЏАБИР ДЕРАЛА Северна Македонија е фатена во вителот на внатрешни и регионални кризи. На внатрешен план, радикалната опозиција, несреќна поради ...