Tag: интеграции

САД со поддршка за про-европските сили. Аналитичари: Граѓаните знаат кои политички субјекти јасно се определени за евроатланската опција

Република Северна Македонија мора да продолжи со реформите и евроинтегративниот курс, додека нејзините граѓани треба да ги осудуваат деструктивните сили ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Спутник опозиција

Пишува: ДРАГАН МИШЕВ Спутник е руски збор за сателит, и кога се толкува во астрономски контекст, и воопшто, спутник е ...

(ЕКСКЛУЗИВНО) Јевген Перебијнис, заменик министер за надворешни работи на Украина: Поддржете ја Украина, останете на вистинската страна на историјата

Заменик министерот за надворешни работи на Украина, Јевген Перебијнис, беше во работна посета на Северна Македонија на 10 октомври, како ...

Ковачевски-Рот: Цврста поддршка од Бундестагот за евроинтегративниот процес, уставните измени ќе ја обезбедат европската иднина на Северна Македонија

Премиерот Димитар Ковачевски денеска оствари средба со претседавачот на Комитетот за надворешна политика на Бундестагот, Михаел Рот, на која разговараа ...

Page 1 of 4 1 2 4