fbpx

Tag: ИСИС

Во синхронизирана полициска акција во Македонија и Франција уапсени тројца македонски државјани за учество во војната во Сирија како припадници на ИСИС

Во синхронизирана полициска акција денеска во раните утрински часови во Скопје и во Република Франција лишени се од слобода тројца ...