fbpx

Tag: избор

(ПРЕГЛЕД НА ЦИВИЛ) Албански медиуми: Во Тирана протести против однесувањето на Рама кон новинарите; во Советот на Европа ќе се разгледува извештајот за Косово

Во Тирана денеска активисти и новинари се собраа пред кабинетот на премиерот во знак на протест против насилничкото однесување на ...

Page 1 of 20 1 2 20