Tag: Ким Џонг-Ун

фото: EPA.

Оската на отпадниците

Пишува: КАРЛ БИЛД / / Project Syndicate Рускиот претседател Владимир Путин имаше очигледни причини да му биде домаќин на севернокорејскиот диктатор Ким ...