fbpx
Monday, 5 December 2022

Tag: лажни вести

Дерала: Лажните вести можат да чинат животи, индустријата на дезинформации и говор на омраза многу добро и богато се негува во Белата палата

–Пред сè мора да се знае дека дезинформациите и лажните вести во најголем дел се смислено генерирани од одредени политички, ...

Срамота!

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Изгледав дел од евтиното телевизиско шоу на квази новинарот Момироски на ТВ Алфа, објавено на нивниот Јутуб ...