fbpx

Tag: македонски медиуми

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Европратениците во обид да спречат ширење на руска пропаганда и дезинформации: Не се рекламирајте на проруски медиуми на Балканот

Пишува: ДРАГАН МИШЕВ Брисел повика 15 истакнати компании, вклучувајќи ги Лидл, Кока-Кола и Л’ореал да ги прекинат своите рекламни кампањи ...

Кабинетот на Зеленски демантира дека е разрешен Залужни, дезинформацијата ја пренесоа и дел од македонските портали

Украинскиот претседател Володимир Зеленски не го разреши врховниот командант на вооружените сили на Украина Валериј Залужни, изјави прес-секретарот на претседателот ...

РУСКА ПРОПАГАНДА: Под плаштот на „анализи“ и „истражувања“ се пласираат манипулативни содржини од хрватски „Индекс“ во македонските портали

Пишува: ДРАГАН МИШЕВ Во соработка со Мониторинг тимот на ЦИВИЛ Тоа што државната новинска агенција МИА го пласираше во рубриката „МИА истражува“ и ...

Фото: Скриншот од видео на 360 степени

НМКаменот од блиску доаѓа

Пишува: ДРАГАН МИШЕВ Кратенката НМК (NMK), која според Преспанскиот договор е наменета исклучиво за регистарските таблички на возилата во земјава, ...

Page 1 of 2 1 2